Praha.cz

 
Botanická zahrada zve do „Džungle, která nespí...“
Sobota, 03. leden 2015 16:58
Botanická zahrada zve do „Džungle, která nespí...“

Od pátku 9. ledna do pátku 27. února 2015 můžete v pražské botanické zahradě zažít pravé dobrodružství. Během večerního putování setmělým tropickým skleníkem Fata Morgana se vaše smysly ani na chvíli nezastaví. Poznáte atmosféru nočního tropického pralesa, uslyšíte zvuky, které byste jinak neslyšeli. Uvidíte, co byste za denního světla neviděli. Prožijete dramatickou atmosféru, která se navždy zapíše do vašich vzpomínek!


Ilustrační foto z webu Botanické zahrady PrahaVíte, jaké to je v pralese, když se setmí? Zažijte tropický skleník Fata Morgana jinak. Zaposlouchejte se do zvuků džungle, která nikdy nespí. Botanická zahrada Praha vás zve na dobrodružnou cestu kolem světa tropických rostlin, ryb a žab. Průvodci pro vás připravili zajímavé putování horami i nížinami, při kterém se vám bude tajit dech. Některé druhy rostlin rozkvétají v noci a omamně voní. Magicky nasvícený vodopád šumí a skleníkem se nese koncertování tropických žabek... Možná si užijete i autentickou atmosféru noční bouřky v pralese.


Na dobrodružné putování potemnělým tropickým pralesem můžete vyrazit každý lednový a únorový pátek, vždy v 18, 19, 20 a 21 hodin. Autentickou a nezapomenutelnou atmosféru nočního pralesa zažijete jen v tropickém skleníku Fata Morgana. Netradiční večerní provázení startuje druhý lednový pátek. Prohlídka trvá cca 60 minut. O prohlídky je již tradičně velký zájem, je proto nutné se objednat na vybraný termín na telefonu 603 582 191 nebo na mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .






Kde najdete skleník Fata Morgana?


Ilustrační foto z webu Botanické zahrady PrahaTropický skleník Fata Morgana se nachází mimo areál venkovních expozic Botanické zahrady, na prosluněném jižním svahu trojské stráně. Moderní stavba s neobvyklým esovitým půdorysem je zapuštěna do skalnatého terénu. Přirozeně členitého povrchu skály, která tvoří zadní stěnu skleníku, je zde důmyslně využito k terasovité výsadbě rostlin. Vzniká tak pozoruhodná expoziční plocha o rozloze cca 1750 metrů čtverečních, která svým originálním řešením činí z Faty Morgany evropský unikát.


Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. Výsadby jsou členěny podle významných fytogeografických oblastí a jsou uspořádány tak, aby navodily představu přirozených rostlinných společenstev. Na rozdíl od jiných skleníků se zde setkáváme s mnoha druhy rostlin, které jsou v příslušných oblastech běžné a zahradnicky zdánlivě jen málo významné. Jedná se i o lokalizované rostliny pořízené při expedičních sběrech, které podnikli pracovníci botanické zahrady. Kolekce těchto druhů představuje velice cenný studijní materiál.


Foto a zdroj: web Botanické zahrady Praha

pchj